JM Elektro

BARRISOL - napínané stropy

Barrisol ako moderná alternatíva  sadrokartónu


Barrisol napínané podhľady  sú dokonalou náhradou sadrokartónu. Medzi hlavné prednosti  BARRISOL podhľadov patria:
• Rýchla a bezprašná montáž aj do zariadených interiérov
• Dlhá životnosť bez potreby akejkoľvek údržby (desiatky rokov)
• Dokonalé rovné stropy bez tlmenia, brúsenia, maľovania
• Časom nepraská a pracuje spolu so stavbou
• Rôzne farebné variácie, imitácie betónu, dreva, mramoru, zrkadla, kovu...
• Odolnosť voci vlhkosti a vody – dokonalá izolácia stropu v kúpeľniach a bazénoch
• Jediný EÚ certifikovaný a zdraviu nezávadný testovaný v EÚ laboratóriách


Jednoduché konštrukčné prevedenie umožňuje BARRISOL  stropy montovať iba do obvodových stien miestností, čím je jeho montáž jednoduchá, rýchla a hlavne nezaťažuje konštrukciu strechy, keďže je veľmi ľahký. Konštrukčné prvky Barrisolu umožňujú aj priestorové tvarovanie a vytváranie 3D objektov.


Zameranie priestoru

Barrisol napínané membrány sa vyrábajú presne na mieru. Je potrebné na ne myslieť  už v projektovej dokumentácii, akákoľvek odlišnosť môže spôsobiť ťažkosti pri montáži. Každý priestor pred výrobou tejto membrány je potrebné presne zamerať.

Návrh konštrukcie a membrány

Správne navrhnutie konštrukcie je tiež nesmierne dôležité.  Jej zložitosť závisí od navrhovaného tvaru napínaného stropu a stavebnej pripravenosti. Hlavným predpokladom pre vytvorenie výrobného výkresu napínané stropu je presné a dôkladné zameranie.


Montáž konštrukcie

Barrisol je membrána napnutá na špeciálne konštrukcii z hliníka. Konštrukcia sa uchytáva do stien v rámci miestnosti alebo sa vytvorí samonosná konštrukcia do priestoru, ktorá unesie celú membránu a udrží ťah barrisolu. Konštrukciu tvoria najmä hliníkové profily rôznych tvarov a veľkostí, ktoré slúžia na rôzne účely.

Finále

Záver patrí montáži membrány, ktorá sa napína za tepla. Pre správnu aplikáciu potrebujeme priestor vyhriať na 60 stupňov. Na to sa využívajú plynové ohrievače, ktorými sa fúka pod membránou so snahou membránu rovnomerneho zohriať.  Samotná montáž membrány na klasický obdĺžnikový strop trvá do 30 minút, zatiaľ čo na zložité tvary aj niekoľko hodín.
Ak ešte stále váhate, možno Vás presvedčí práve to, že barrisol je jediná stropná fólia na našom trhu, ktorá spĺňa všetky požiarné a hygienické predpisy, ako aj atesty. Okrem toho neobsahuje žiadne škodlivé látky.


Pre viac informácii nás kontaktujte.