JM Elektro

Blog

Svetelné stropy

Napísané dňa 21.02.2019 o 16:24
 
Svetelné stropy
Alternatívou k veľkému stropnému svietidlu s nenápadným dizajnom sú praktické svetelné stropy Novou možnosťou realizácie osvetlenia sú svetelné stropy. Ich podstatou je osvetlenie pomocou plôch rôznych tvarov. Svetelné stropy je možné využiť ako modernú alternatívu ku klasickému osvetleniu. Majú vlastný jedinečný systém konštrukcie a je možné nainštalovať ich aj do už zariadených priestorov. Tento typ osvetlenia vytvára pocit denného svetla.

Elektrické podlahové vykurovanie

Napísané dňa 05.10.2018 o 14:40
 
Elektrické podlahové vykurovanie
Elektrické podlahové vykurovanie je cenovo výhodnou , komfortnou alternatívou tradičných vykurovacích systémov. Veľmi dobre sa osvedčilo aj v praxi. Najlepším dôkazom toho, že ide o dobrú voľbu, je bezchybná prevádzka mnohých miliónov m2 inštalovanej plochy. Aj z tohto dôvodu sa elektrické podlahové vykurovanie stáva čoraz populárnejším a vyhľadávanejším spôsobom vykurovania. Mnohými je však nesprávne označované za luxus, nedostupný, nedosiahnuteľný a určený len pre tých, ktorí si môžu dovoliť veľa míňať. Skutočnosť je však iná. Podlahové vykurovanie má nielen jednoduchú montáž, ale je tiež cenovo dostupné a môže znížiť náklady na kúrenie.
 
Napínané stropné podhľady v spoločenských priestoroch
Stropné podhľady nájdeme nielen v starších zástavbách, ale aj v novostavbách, v rodinných domoch či bytoch, ale čoraz častejšie aj v spoločenských priestoroch - kanceláriách, reštauráciách či hoteloch. Stropné podhľady zlepšujú vizuálnu stránku interiéru a vylepšujú tepelno-izolačné podmienky v miestnosti.
 
Prečo sú revízie elektrozariadení v priemysle dôležité?
Pravidelnými revíziami môžeme znížiť riziko požiaru a prípadnej ujmy na zdraví a životoch, ušetríme peniaze, ktoré by sme inak investovali do opravy alebo nadobúdania nových elektrospotrebičov a elektrozariadení. Revízia sa vykonáva podľa platných zákonov, vyhlášok a nariadení vlády.

Moderná tvár stropov a stien

Napísané dňa 16.03.2018 o 17:00
 
Moderná tvár stropov a stien
Potrebujete nové rozvody elektriny, ale bojíte sa prachu, hluku a neporiadku? Najnovšie technológie to zvládnu už aj bez toho. Napínané podhľady a steny vyzerajú efektne, zlepšujú akustiku a dokážu zakryť aj drobné stavebné nepresnosti. Možnosti digitálnej tlače v interiéri sú nekonečné. Ak sa navyše spojí s inováciami v oblasti vývoja textílií, vznikne ďalší prvok, ktorý nám môže pomôcť pôsobivo vyriešiť nový vzhľad nášho domova.
 
Inteligentná domácnosť, ktorá rozsvieti, zahreje, ale aj ušetrí
Súčasným trendom sú tzv. „smart“ domovy, ktoré môžete jednoducho ovládať pomocou telefónu či tabletu. Môžete takto zapínať či vypínať elektrické spotrebiče, ovládať osvetlenie, alebo bezpečnostné zariadenia. Rovnako jednoducho môžete ovládať aj kúrenie vo vašom byte.

Koniec starej elektroinštalácii

Napísané dňa 28.02.2018 o 10:38
 
Koniec starej elektroinštalácii
Pri rekonštrukciách bytov či domov obvykle prídeme na to, že nevyhovujúce sú aj elektrické rozvody. Tie pôvodne nepočítali s takým množstvom elektrospotrebičov, aké v súčasnosti využívame. Najviac to pociťujeme v kuchyni, kde nie je problém len v nedostatku zásuviek, ale v samotných rozvodoch, ktoré sú veľmi preťažené.
 
Inteligentná domácnosť vo vašom dome? Prečo nie?
Každý z nás má o inteligentnej domácnosti iné predstavy. Čo všetko tento pojem zahŕňa? V predstavách mnohých z nás môže znamenať zásadne odlišné veci. Skúsime vám priblížiť, čo všetko spadá do tejto oblasti a aké výhody to prináša.

Efektívne vykurovanie bytových domov

Napísané dňa 29.01.2018 o 09:51
 
Efektívne vykurovanie bytových domov
Zateplenie fasády bytového domu nestačí na zníženie nákladov na energie. Neexistuje univerzálna varianta vykurovania panelového bytu, ktorá bude najvhodnejšia pre všetkých. Ten najlepší spôsob závisí najmä od typu bývania a spotreby konkrétneho nájomcu. V súčasnosti je ale na výber veľa dobrých možností, vďaka ktorým môžete ušetriť. Poďte sa s nami pozrieť, ako je na tom alternatíva elektrického vykurovania.
 
Bezpečnosť osvetlenia kúpeľne by ste nemali podceňovať
Pri výbere svietidiel kladieme vysoké požiadavky na kvalitu a dizajn osvetlenia. V prípade, ak vyberáme svietidlo do kúpeľne, musíme myslieť aj na bezpečnosť a bezpečné umiestnenie a to nielen svietidiel ale aj vypínačov a zásuviek. V prostredí so zvýšenou vlhkosťou môže byť elektrina veľmi nebezpečná.

Kedy je potrebné rekonštruovať rozvody elektriny

Napísané dňa 18.12.2017 o 17:47
 
Kedy je potrebné rekonštruovať rozvody elektriny
Pri rekonštrukcii bytu alebo domu je zásadným krokom aj rekonštrukcia rozvodov elektriny. Najčastejším dôvodom pre výmenu rozvodov je najmä zastaranosť pôvodného systému. V minulosti sa používalo dvojžilové vedenie, v súčasnosti sa používa bezpečnejšie trojžilové.

Elektroinštalácia - čo sa môže hodiť

Napísané dňa 30.11.2017 o 14:20
 
Elektroinštalácia - čo sa môže hodiť
V súčasnosti si život bez elektriny nevieme ani predstaviť a pri realizácii elektroinštalácií uvažujeme nad novými technológiami, ktoré nám vedia uľahčiť každodenné fungovanie.
 
Porovnanie elektrického a teplovodného podlahového kúrenia
V tomto prípade sme s projektantom nášho zákazníka skúmali, aký typ podlahového kúrenia bude pre jeho nízkoenergetický dom najvýhodnejší. Rozhodoval sa medzi elektrickým a teplovodným podlahovým kúrením, preto sme mu pri oboch dodali na porovnanie všetky dôležité technické parametre a takto to dopadlo.

6 dôvodov pre elektrické podlahové vykurovanie

Napísané dňa 02.11.2017 o 21:09
 
6 dôvodov pre elektrické podlahové vykurovanie
Elektrické podlahové kúrenie sa stáva stále obľúbenejšou alternatívou na plošné vykurovanie domu. Už dávno sa nepoužíva len v kúpeľniach a na toaletách, ale teplú podlahu si už doprajeme v obývačke, detskej izbe či spálni. Tieto systémy sú navyše užívateľsky stále prívetivejšie a ekonomicky výhodnejšie. Neustále sa vyvíjajú a nevýhody, ktoré mali sa postupne odstraňujú.
 
Pripravte svoj dom na inteligentnú elektroinštaláciu
Inteligentná elektroinštalácia je koncept, o ktorom v súčasnosti počúvame čím ďalej, tým viac. Ide o trendovú záležitosť, ale to nie je hlavný dôvod, pre ktorý by ste sa mali rozhodnúť. Hlavnými prínosmi sú úspora, bezpečnosť a komfort.
 
Chránite si drahú elektroniku pred bleskami a výkyvmi elektriny?
Najčastejšou príčinou, prečo sa drahá elektronika zvyčajne beznádejne poškodí je zásah blesku alebo prepätie v elektrickej sieti. Ak sa tomu chcete vyhnúť, odporúčame vám zaobstarať si prepäťovú ochranu.
 
Elektrické podlahové vykurovanie – komfort, ktorý stojí za to
Podlahové kúrenie je čoraz rozšírenejšie aj v bežných domácnostiach. Teplá dlažba v kúpeľni sa stáva štandarom a aj plošné vykurovanie celého domu bez rušivých radiátorov či iných topných teliesie už nie je výnimkou. Elektrické podlahové vykurovanie odorúčame najmä pri dobre zateplenom rodinnom dome. Vtedy si môžete užívať čistý a bezprácny komfort. Ohrievať odlahu je možné vodou alebo vzduchom, my však využívame tretiu možnosť: elektrické odporové prvky.

Bezpečná elektroinštalácia v byte je základ

Napísané dňa 31.08.2017 o 15:30
 
Bezpečná elektroinštalácia v byte je základ
Elektroinštalačné práce sú zložitou problematikou a je treba ju zveriť profesionálom so skúsenosťami. Pozrite si naše referencie a ak budete potrebovať našu odbornú pomoc, sme tu pre vás.
 
Aká je najvhodnejšia krytina na elektrické podlahové vykurovanie?
Na podlahové vykurovanie sú vhodné krytiny, ktoré sa teplotou nezničia a dobre vodia teplo. Nie každá krytina je vhodná na elektrické podlahové vykurovanie, ale niektorí dodávatelia sa ho obávajú zbytočne. Teplotu podlahy stráži čidlo, ktoré zabezpečí to, aby jej teplota nepresiahla 27°C, pri teplovodnom kúrení to zaručené nie je.

Rozhodnutie pre elektrické vykurovanie

Napísané dňa 30.07.2017 o 09:50
 
Rozhodnutie pre elektrické vykurovanie
Ročná spotreba elektrickej energie na vykurovanie objektu je závislá na tepelných stratách objektu a kvalite zvolenej regulácie. Tepelná strata je hodnota energie, ktorú musíte dodať objektu, aby ste docielili požadovanú teplotu priestoru vo vnútri. Celkové ročné náklady na vykurovanie sú tak závislé na spotrebe elektrickej energie a zvolenej sadzbe za túto energiu.
 
Plánujete novú elektroinštaláciu – doprajte si svetlo
Platí pravidlo, že 80% všetkých potrebných informácií získavame zrakom. Pritom už iba obyčajná žiarivka má oproti bežnej žiarovke päťkrát vyššiu účinnosť a vydrží až 8000 hodín (8 krát viac ako žiarovka). Dnes sa však užívajú aj halogénové bodové svetlá a už staronovou novinkou sú aj led diódy. Pritom farba tohto „nežiarovkového“ osvetlenia je podobná žiarovkovému.

Bezpečná elektroinštalácia

Napísané dňa 30.06.2017 o 16:47
 
Bezpečná elektroinštalácia
Zamysleli ste sa nad tým, či váš byt ešte stále spĺňa moderné nároky na komfortnú elektroinštaláciu a či je táto elektroinštalácia stále dostatočne bezpečná? Nároky dnešných spotrebičov sú ďaleko za predpokladmi, pri ktorých bola pôvodná elektroinštalácia dimenzovaná.

Je elektrické vykurovanie ekologické?

Napísané dňa 23.06.2017 o 15:09
 
Je elektrické vykurovanie ekologické?
Zásadným faktorom, ktorý rozhodne o tom, či je elektrické vykurovanie ekologické, je spôsob, akým sa elektrické energia vyrába. V krajinách, kde sa väčšina elektrickej energie vyrába z pevných palív a zemného plynu, obvykle je využívané elektrické vykurovanie v desatine objektov a je teda iba doplnkovým spôsobom vykurovania.

Ako spraviť rekonštrukciu elektroinštalácie

Napísané dňa 31.05.2017 o 10:33
 
Ako spraviť rekonštrukciu elektroinštalácie
Ak ste si kúpili starší byt, určite sa dostanete ku otázke, čo s elektroinštaláciou? Okrem stavu samotných rozvodov, býva táto elektroinštalácia poddimenzovaná, ponúka málo zásuviek a predsa nechceme mať byt obohnaný sieťou predlžovačiek. Podstatnejším problémom však je, že elektroinštalácia nezvláda nové záťaže, ističe, či dokonca ešte poistky vypadávajú, často dochádza aj ku skratom a horeniu. Svetelná inštalácia býva zväčša v poriadku, ale vypínače už sú za zenitom svojej životnosti a izolácia vodičov nad svietidlami sa doslova rozpadáva.