JM Elektro

Inteligentná domácnosť, ktorá rozsvieti, zahreje, ale aj ušetrí

Napísané dňa 16.03.2018 o 14:15
 
Inteligentná domácnosť, ktorá rozsvieti, zahreje, ale aj ušetrí

Súčasným trendom sú tzv. „smart“ domovy, ktoré môžete jednoducho ovládať pomocou telefónu či tabletu. Môžete takto zapínať či vypínať elektrické spotrebiče, ovládať osvetlenie, alebo bezpečnostné zariadenia. Rovnako jednoducho môžete ovládať aj kúrenie vo vašom byte.

Vykurovacia sezóna môže v extrémnych prípadoch trvať aj 9 mesiacov. Priemerná domácnosť v prípade vyúčtovania za byt platí skoro 75% zo všetkých nákladov práve za teplo a ohrev vody. Domácnosti vykurované elektrinou môžu počas dlhej zimy spotrebovať približne 6,6 MWh elektriny. Pri kúrení plynom, spotrebujete približne 10,7 MWh. V závislosti od cien vášho dodávateľa tepla, môže ísť o pomerne vysoké finančné náklady.Zakúrte si aj na diaľkuÚčet za elektrinu vám môže znížiť dobrá tepelná izolácia či výhodná tarifa od dodávateľa elektriny či plynu. Ušetriť však môžete aj vďaka moderným technológiám.
Termostat na kúrenie môžete ovládať a regulovať cez váš mobil z akéhokoľvek miesta. Môžete stiahnuť kúrenie, ak sa doma nezdržiavate, alebo naopak pridať, ak sa chcete vrátiť do príjemného vykúreného bytu. Termostat môžete nastaviť aj automaticky – napríklad v noci sa môže na určitý čas kúrenie vypnúť a cez deň sa s časovým predstihom zapne. Môžete si nastaviť ideálnu teplotu v pravý čas v každej miestnosti.Presnejšie vyúčtovanieInteligentná domácnosť prináša ďalšiu výhodu – máte presný prehľad koľko a kedy kúrite. Nebudete tak nemilo prekvapení z faktúr za energie. Celkové vyúčtovanie bude spravodlivejšie a nebudete už doplácať na vašich susedov.

Život v inteligentnej domácnosti je luxus, ktorý si môžete dovoliť. Domov myslí a koná za vás a tento čas môžete venovať oveľa príjemnejším veciam. S LOXONE bude váš domov pohodlnejší, bezpečnejší, ale hlavne energeticky úspornejší. Kontaktujte nás, ak máte chuť na zmenu!


1 2 3 4 5 6 7 [>]