JM Elektro

Moderná tvár stropov a stien

Napísané dňa 16.03.2018 o 17:00
 
Moderná tvár stropov a stien

Potrebujete nové rozvody elektriny, ale bojíte sa prachu, hluku a neporiadku? Najnovšie technológie to zvládnu aj bez toho. Napínané podhľady a steny vyzerajú efektne, zlepšujú akustiku a dokážu zakryť aj drobné stavebné nepresnosti. Možnosti digitálnej tlače v interiéri sú nekonečné. Ak sa navyše spojí s inováciami v oblasti vývoja textílií, vznikne ďalší prvok, ktorý vám môže pomôcť pôsobivo vyriešiť nový vzhľad vášho domova.Nové steny bez komplikáciíNapínané textílie je možné aplikovať jednoducho na predsadenú stenu alebo stropný podhľad priamo aj na hrubé murivo. Vďaka tomu môžete ušetriť nielen peniaze, ale aj energiu a čas, ktorý je potrebný pri inštalácií ostatných podhľadov, alebo pri omietaní stien a štukovaní stropov. Napínaný strop alebo stenu môžete umiestniť kamkoľvek – do spálne, obývačky, kuchyni i do kúpeľne. Môže byť nenápadný alebo môže dominovať celej miestnosti. Skvelé využitie si nájde aj v detskej izbe, nielenže ju dokáže oživiť, ale ak je od murovanej steny v dostatočnej vzdialenosti, ochráni vaše dieťa pred nárazom hlavy do steny. Textil je príjemný na dotyk, a jeho štruktúra vytvára úplne iný dojem, ako klasická papierová tapeta.Jednoduchá a rýchla inštaláciaNapínané textilné podhľady a steny majú dve zásadné výhody. Ich inštalácia je rýchla a jednoduchá, jednu miestnosť je možné zrealizovať už za jeden deň. Realizácia prebieha čisto a s minimálnym hlukom. Textília je napínaná mechanicky a nezvyšuje sa pri tom teplota v miestnosti. Všetky predmety v miestnosti môžu zostať na svojom mieste. Ďalšou výhodou je, že textília je nepriehľadná a môžete za ňu schovať takmer čokoľvek. Môžete ňou zakryť aj neomietnutú alebo krivú stenu, opadanú omietku, praskliny, vlhké murivo, ale aj rozvody či inú techniku.

Bez väčších stavebných úprav je možné zrekonštruovať rozvody inžinierskych sietí, prípadne nainštalovať kapilárne kúrenie na strop alebo na stenu. Napínaná textília dokonale zakryje aj audiotechniku, reproduktory, či akékoľvek káble. Osvetlenie bez problémovPopod textilné podhľady je možné viesť akýkoľvek iný podhľad (digestory, svetlá, požiarne hlásiče, vzduchotechniku, káble, odsávacie hadice a pod.). Ako osvetlenie sú najvyužívanejšie bodové svetlá. Ak použijete špeciálne držiaky na bodové svetlá, ktoré majú výškovú niveláciu, môžete elegantne a jednoducho vyrovnať nerovnosti stropu.


Realizácia napínaného stropuNajskôr sa pripraví nosný prvok. Nasleduje natiahnutie podhľadu a na mieste, kde je potrebné realizovať nejaký vývod, sa plátno jednoducho rozreže. Nakoniec sa na ňu pripevní krycia, viditeľná časť technológie: dymový hlásič, okrasný rámik bodového svetla, či klasický luster s krytkou na káble. Aj keď je toto napnutie veľké, látka sa nepára a nie sú potrebné žiadne ďalšie úpravy. Naviac je takto možné kedykoľvek v budúcnosti urobiť v látke ďalšie vývod.Chceli by ste o napínaných stropoch a stenách vedieť viac? Kontaktujte nás prostredníctvom nášho formulára, radi zodpovieme na všetky vaše otázky.


1 2 3 4 5 6 7 [>]