JM Elektro

Napínané stropné podhľady v spoločenských priestoroch

Napísané dňa 11.04.2018 o 12:29
 
Napínané stropné podhľady v spoločenských priestoroch

Stropné podhľady nájdeme nielen v starších zástavbách, ale aj v novostavbách, v rodinných domoch či bytoch, ale čoraz častejšie aj v spoločenských priestoroch - kanceláriách, reštauráciách či hoteloch. Stropné podhľady zlepšujú vizuálnu stránku interiéru a vylepšujú tepelno-izolačné podmienky v miestnosti. 

Aké sú najčastejšie dôvody na inštaláciu stropných podhľadov

  • zamaskovanie krivého stropu, prasklín, prechodov medzi panelmi a pod.
  • zníženie vysokých stropov (kvôli svetelným aj tepelným vlastnostiam miestnosti)
  • ukrytie elektroinštalácie, vytvorenie priestoru pre osvetlenie
  • akustická izolácia
  • tepelná izolácia
  • zvýšenie odolnosti proti požiaru
  • vylepšenie architektúry miestnosti

Dôležité vlastnosti stropných podhľadov

Stropné podhľady musia spĺňať prísne kritériá, čo sa týka požiarnej odolnosti alebo odolnosti proti vlhkosti, s čím súvisia aj hygienické smernice. Dôležité sú aj izolačné vlastnosti, akustické, tepelné aj ich mechanická stálosť. Stropné podhľady musia byť natoľko pevné, že ani po dlhšej dobe nezačnú ovísať. Stropné podhľady Barrisol spĺňajú všetky podmienky a vyžadujú si len minimálnu údržbu.

Podhľady aj bez výrazného zníženia stopu

Napínané podhľady môžete použiť aj v prípade, ak je vo vašej kancelárii bežne vysoký strop. Podhľady z fólie Barrisol majú hrúbku len 0,2 mm a hmotnosť 180g / m2, čím prakticky nezaťažujú konštrukciu stavby. Rátajte však s tým, že kvôli izolácii a novým rozvodom predsa len pár centimetrov budete musieť obetovať.

Originálne riešenie pre každý interiér

Spektrum farieb a dekorov ponúka variant pre vkus každého z vás. Dostanete ho v mnohých prevedeniach - mat, lesk, semiš, metalíza, translucent, perforácia, a zároveň vo veľkej škále farieb, až 90 farebných odtieňov. Podhľady navyše nie sú fixované na veky vekov, a tak je možné meniť je v okamihu, akonáhle vás omrzí.

Každý strop z napínanej fólie Barrisol má svoj neopakovateľný rozmer, farbu, tvar, pretože je „ušitý na mieru“ presne podľa vašich potrieb. Vzhľadom k špičkovej kvalite použitých materiálov napínané podhľady nepoznajú žiadne obmedzenia ani prekážky.

Chceli by ste o napínaných stropoch a stenách vedieť viac? Kontaktujte nás prostredníctvom nášho formulára, radi zodpovieme na všetky vaše otázky. 


1 2 3 4 5 6 7 [>]