JM Elektro

Elektrické kúrenie pri pokládke a rekonštrukcii

Napísané dňa 19.04.2017 o 12:27
 
Elektrické kúrenie pri pokládke a rekonštrukcii

Podlahové vykurovanie nie je síce najaktuálnejším objavom dnešnej doby, ale je čoraz obľúbenejšie aj v bežných domácnostiach. Najčastejšie si volíme teplú podlahu najmä v kúpeľni alebo na chodbách, ale výnimkou už nie je ani podlahové vykurovanie v celom dome. 



Výhody elektrického podlahového kúrenia



Elektrické podlahové kúrenie má oproti klasickému vykurovaniu z rôznych tepelných zdrojov značné výhody, ktorých je hneď niekoľko:

  • je mimoriadne vhodné do novostavieb a do priestorov s malou rozlohou
  • vhodný doplnok vykurovania v starších domoch, kde stačí vykonať rekonštrukciu podlahy
  • je vhodnou voľbou pre domácnosť s alergikmi
  • poskytuje komfort pri rovnomerne rozloženom teple
  • ponúka vynikajúci systém regulácie a nastavovanie teploty za krátky čas
  • šetrí energie



Ako postupujeme pri inštalácii podlahového kúrenia



1. Inštalácia vykurovacieho kábla


V prvom rade je potrebné vypočítať si optimálne množstvo vykurovacieho káblu v závislosti od rozlohy miestnosti. Kábel prichytíme sponami ku kovovej ištalačnej sieti v požadovaných rozostupoch. Pri renovácii podlahy kábel fixujeme pomocou lepiacej pištole. Takýmto spôsobom ho zaistíme proti posunutiu pred nanesením betónovej vrstvy.


2. Nanesenie betónovej vrstvy


Na správne zafixovaný kábel nanášame vrstvu stavebnej hmoty. Výšku vrstvy volíme podľa toho, aký typ podlahy v danej miestnosti bude. V prípade keramickej dlažby je výška poteru 30-50 mm. Pri renovácii podlahy a voľbe plávajúcej podlahy stačí výška vrstvy okolo 8mm, na ktorú sa po jej vyzretí uloží ešte vrtsva lepenky alebo špeciálna penová vrstva, kvôli krokovej izolácii. V oboch prípadoch necháme stavebnú hmotu poriadne vyschnúť až následne aplikujeme podlahovú krytinu.


3. Inštalácia podlahy


Po vytvrdnutí poteru pristupujeme k inštalácii podlahovej krytiny. Dlaždice lepíme vhodným stavebným lepidlom priamo na vytvrdnutú vrtstvu poteru. Pod laminát ukladáme už vyššie spomenutú vrstvu lepenky alebo inej izolácie a postupujeme podľa pokynov výrobcu.


4. Zapnutie kúrenia


Po inštalácii podlahy necháme všetko ešte raz poriadne uschnúť a vytvrdnúť až následne zapneme vykurovanie. V krátkom čase si môžeme užívať komfort teplého domova.

Do inštalácie podlahového kúrenia by ste sa určite nemali púšťať bez porady s odborníkom. Radi vám poradíme aj my, pomôžeme vám zoptimalizovať obstarávacie a prevádzkové náklady vzhľadom ku komfortu, ktorý od kúrenia budete vyžadovať.


1 2 3 4 5 6 7 [>]