JM Elektro

6 dôvodov pre elektrické podlahové vykurovanie

Napísané dňa 02.11.2017 o 21:09
 
6 dôvodov pre elektrické podlahové vykurovanie

Elektrické podlahové kúrenie sa stáva stále obľúbenejšou alternatívou na plošné vykurovanie domu. Už dávno sa nepoužíva len v kúpeľniach a na toaletách, ale teplú podlahu si už doprajeme v obývačke, detskej izbe či spálni. Tieto systémy sú navyše užívateľsky stále prívetivejšie a ekonomicky výhodnejšie. Neustále sa vyvíjajú a nevýhody sa postupne odstraňujú.

Donedávna bolo pravidlom, že pod nábytkom nemohol byť uložený vykurovací kábel, aby nedochádzalo k prehriatiu kábla ani k poškodeniu nábytku. Tento problém vyriešil „inteligentný vykurovací kábel,“ ktorý vďaka špecifickej vnútornej štruktúre rozozná miesta, kde sa kúriť nemá. Vďaka tomu nekúri pod zakrytými miestami alebo na miestach, kde dopadá na podlahu slnečné svetlo.
Zmestí sa všadeAk si nemôžete dovoliť zvýšiť výšku podlahy, na trhu sú už aj  extrémne tenké vykurovacie rohože, ktorých konštrukčná hrúbka je len 2 až 2,5 mm. Rohože sa veľmi jednoducho montujú, ukladajú sa tesne pod dlažbu. Malá krycia vrstva umožní rýchle zmeny teplôt za pomerne krátky čas.Inteligentná reguláciaVäčšina dnešných individuálne vykurovaných bytov alebo domov má niekde v obývacej izbe jeden termostat - zariadenie, ktoré vydáva signál ohrievaču, kedy kúriť a kedy nie. Ďaleko výhodnejší je však systém nezávislej regulácie jednotlivých priestorov v dome podľa skutočnej potreby. Napríklad v spálni chcete mať cez deň a večer chladnejšie, ale ráno chcete vstať do príjemne vyhriatej miestnosti. V obývacej izbe uvítate teplejšie večer, keď si sadáte k televízii a pod.

Podlahové kúrenie dokáže pracovať s teplotami rôznych miestností v rôznom čase, čo znamená úsporu veľkého množstva spotrebovaného tepla. Na inštaláciu podobných zariadení je najlepšie myslieť pri realizácii nového kúrenia alebo pri jeho rekonštrukcii a urobiť si nezávisle ovládané okruhy kúrenia. Tie sa potom zapínajú a vypínajú napríklad bezdrôtovými termostatmi umiestnenými v jednotlivých miestnostiach domu alebo bytu.Šesť dôvodov pre elektrické vykurovanie  • Výrobcovia a dodávatelia týchto systémov v praxi dokázali, že kúrenie elektrinou nemusí byť neekonomické. Naopak, zavedenie nových technológií pri výrobe vykurovacích káblov, rozšírenie ponúkaného sortimentu a možnosťou regulácie posunuli tento typ vykurovania na predné pozície prípadných záujemcov.
  • Elektrina je všade. Takže tento spôsob vykurovania je k dispozícii aj v oblastiach, kde nie je plyn, alebo jeho zavedenie a následné rozvodové inštalácie po dome a nákup vykurovacích telies vychádza ekonomicky nevýhodne.
  • Náklady na obstaranie systému nie sú vysoké, ich konkrétna výška sa samozrejme odvíja od konkrétnej technickej situácie v objekte.
  • Raz položené a zabudované káble majú v podstate neobmedzenú životnosť danú životnosťou podlahy.
  • Po inštalácii nie sú potrebné žiadne ďalšie servisné a udržiavacie náklady. Niektorí výrobcovia dávajú 15 ročnú záruku na celý systém.
  • Elektrické podlahové kúrenie je vhodné pre novostavby, ale aj pre rekonštruované domy či byty. Čoraz viac sa využíva pri prestavbe panelových bytov, kde je jedným z najväčších problémov nutnosť zachovať nízku výšku podlahy.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom elektrického kúrenia, potrebujete poradiť alebo ste sa už rozhodli pre jeho realizáciu, neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme. 


1 2 3 4 5 6 7 [>]