JM Elektro

Porovnanie elektrického a teplovodného podlahového kúrenia

Napísané dňa 29.11.2017 o 17:31
 
Porovnanie elektrického a teplovodného podlahového kúrenia

V tomto prípade sme s projektantom nášho zákazníka skúmali, aký typ podlahového kúrenia bude pre jeho nízkoenergetický dom najvýhodnejší. Rozhodoval sa medzi elektrickým a teplovodným podlahovým kúrením, preto sme mu pri oboch dodali na porovnanie všetky dôležité technické parametre a takto to dopadlo.

Jednou z výhod elektrického podlahového kúrenia je jeho jednoduchšia realizácia, ktorá si vyžaduje len minimálne zásahy do stavebných konštrukcií. Nie je náročná na priestor a výšku podlahy zmení len minimálne.

Elektrická energia sa pri tomto type vykurovania premieňa na teplo v riadiacej jednotke priamo v miestnosti, ktorú vykurujete. Teplotu regulujete veľmi jednoducho a môžete si ju nastaviť individuálne v každej miestnosti. Účinnosť  premeny elektrickej energie je maximálna – takmer 100%.

Pri využití priestorových termostatov si môžete systém vykurovania naplánovať na dlhšie obdobie. Náklady na prevádzku budú síce vyššie, ale vy si môžete užívať maximálny komfort.

Elektrické podlahové kúrenie neznečisťuje životné prostredie, ale ani vaše obydlie. Nemusíte mu obetovať žiadne zbytočné priestory na kotolňu či sklad paliva, nepotrebujete ani komín.

Pri porovnaní investičných nákladov sme zistili, že obstaranie elektrického podlahového kúrenia vychádza cca o 45% lacnejšie. Pri využití zvýhodnenej tarify od dodávateľa elektrickej energie sú celkové prevádzkové náklady v porovnaní s teplovodným vykurovaním o viac ako 6% nižšie.

Na základe týchto zistení sme nášmu klientovi odporučili elektrické podlahové vykurovanie.


1 2 3 4 5 6 7 [>]