JM Elektro

Efektívne vykurovanie bytových domov

Napísané dňa 29.01.2018 o 09:51
 
Efektívne vykurovanie bytových domov

Zateplenie fasády bytového domu nestačí na zníženie nákladov na energie. Neexistuje univerzálna varianta vykurovania panelového bytu, ktorá bude najvhodnejšia pre všetkých. Ten najlepší spôsob závisí najmä od typu bývania a spotreby konkrétneho nájomcu. V súčasnosti je ale na výber veľa dobrých možností, vďaka ktorým môžete ušetriť. Poďte sa s nami pozrieť, ako je na tom alternatíva elektrického vykurovania.Vykurovanie bytových domovVäčšina bytových domov zabezpečuje kúrenie prostredníctvom centrálnych zdrojov. Z hľadiska komfortu však nie vždy toto riešenie zodpovedá požiadavkám obyvateľov bytov. Obvykle to nastáva v prechodných obdobiach – na začiatku alebo na konci vykurovacej sezóny. Ak vonkajšie teploty poklesnú len krátkodobo, dodávateľ tepla ešte nemusí povinne vykurovať. V tomto prípade môže pomôcť pomocný tepelný zdroj (napríklad elektrický). Straty teplaNajmä v horských oblastiach alebo na miestach s vysokou nezamestnanosťou dochádza k prudkému odlivu stálych obyvateľov, ktorí odchádzajú do väčších miest. Bytové domy sa postupne vyprázdňujú a prevádzkové náklady na zabezpečenie dodávky tepla sa rozpočítavajú na zvyšných obyvateľov. 

Do vyšších nákladov sa zaratávajú aj nadmerné straty, ktoré sú spôsobené tepelnými stratami v neobývaných, nevykurovaných bytoch. Takto výrazne klesá efektivita samotného vykurovania. V takýchto prípadoch je ideálnejšie zabezpečiť vykurovanie jednotlivých bytov individuálnymi zdrojmi tepla s využitím elektrickej energie.Doplnkové zdroje teplaPri vykurovaní kúpeľní, zasklených lodžiách, či zimných záhradách, ktoré vznikli dodatočným zasklením pri rekonštrukcii bytu sa obvykle používajú lokálne elektrické ohrievače. Príjemnú teplotu v zasklených lodžiách alebo zimných záhradách si zabezpečíte v prvom rade kvalitným zasklením a použitím doplnkového zdroja tepla. Odporúčame použiť elektrické podlahové kúrenie v kombinácii s konvektorom, ktorý zvýši konvekciu vzduchu okolo okien a zamedzí kondenzácii vody.

V prípade, že sa rozhodnete pre elektrické podlahové kúrenie, veľkou výhodou bude uloženie vyhrievacích okruhov do konštrukcie podlahy. Takto môžete využiť celý pôdorys miestnosti, bez toho aby ste sa museli obmedzovať umiestnením ohrievačov alebo vývodu komína. Podlahové kúrenie nie je vidieť a tak nenarúša vzhľad miestnosti. Je bezúdržbové a nepotrebuje odvod spalín v podobe komína. Preto je ideálnym riešením aj v rekonštruovaných starých objektoch a historických interiéroch.Aké výhody má elektrické podlahové kúrenie pre majiteľa bytu?  • elektrické podlahové kúrenie nepotrebuje žiadnu údržbu
  • obyvateľ bytu ocení komfortné teplo od nôh
  • kúrite len tam, kde to naozaj potrebujete
  • optimálne rozloženie teplôt v miestnosti - teplo rovnomerne stúpa z podlahy k stropu
  • v každej miestnosti si môžete nastaviť inú teplotu
  • káble sú inštalované v podlahe, nezaberajú priestor na stene ako radiátor
  • nízka sadzba za elektrinu nielen pre vykurovanie, ale aj pre bežnú spotrebu v domácnostiAk máte akékoľvek otázky ohľadom elektrického kúrenia, potrebujete poradiť alebo ste sa už rozhodli pre jeho realizáciu vo vašom bytovom dome, neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme a ponúkneme riešenie. 


1 2 3 4 5 6 7 [>]