JM Elektro

Inteligentná domácnosť vo vašom dome? Prečo nie?

Napísané dňa 23.02.2018 o 19:13
 
Inteligentná domácnosť vo vašom dome? Prečo nie?

Každý z nás má o inteligentnej domácnosti iné predstavy. Čo všetko tento pojem zahŕňa? V predstavách mnohých z nás môže znamenať zásadne odlišné veci. Skúsime vám priblížiť, čo všetko spadá do tejto oblasti a aké výhody to prináša.Investícia do inteligentného domu sa oplatíMúdra domácnosť reaguje na to, čo sa vo vašom byte deje. Klimatizáciu, kúrenie či osvetlenie ovládate efektívne, čo vám prinesie značnú finančnú úsporu. Môžete automaticky ovládať elektrické spotrebiče, napríklad práčka a umývačka riadu sa zapnú v čase nízkej tarify a takto šetríte náklady na energie. Automatické nastavenie svetelnej scény v kombinácii so zatiahnutím žalúzií či závesov pri zapnutí televízie, vám v byte navodí príjemnú atmosféru. Ak máte záhradu, časovo nastavené zavlažovače, sa postarajú o stále zelený trávnik.BezpečnosťOdišli ste z domu a zabudli ste zhasnúť alebo vypnúť žehličku? Nič sa nedeje, vaša inteligentná domácnosť si to zariadi sama, alebo to vyriešite z pohodlia vašej kancelárie.  Ak systém vyhodnotí, že sa v dome nik nenachádza,  všetko zbytočne zapnuté sa vypne.
Senzory pohybu, automatické zámky a snímače dymu a plynu včas rozpoznajú hroziace nebezpečenstvo a okamžite vás upozornia. Zabezpečovacie systémy môžu fungovať s riadeným osvetlením, ale aj tienením, čo v prípade potreby (napr. vašej dovolenky) simuluje prítomnosť v dome.PohodliePríjemné a časovo úsporné je aj automatické otváranie a zatváranie garážových brán. Ak máte stále problémy s kľúčmi, určite oceníte čítačku odtlačkov prstov, vďaka ktorej vstúpite do domu bezpečne a pohodlne.Ovládajte domácnosť telefónomAj keď ste mimo domu, môžete mať dokonalý prehľad, čo sa v ňom deje. Vďaka mobilnému telefónu a internetovému pripojeniu získate nad domom kontrolu a môžete ho ovládať aj na diaľku. Vedie to k zvýšeniu komfortu, ochrane investícií a v neposlednom rade finančným úsporám.

Inteligentná domácnosť dnes už nie je žiadne sci-fi a ani nedosiahnuteľný luxus. Technológie sú dostupné už aj pre bežné domácnosti, dokonca aj v panelových bytoch. Ak by ste chceli poznať detaily, ktoré všetky spotrebiče a systémy môžete takto riadiť, radi vám odprezentujeme systém domácej automatizácie Loxone.


1 2 3 4 5 6 7 [>]